piatok 11. januára 2013

Mamička, dieťa a svadba
Keď pozývame na svadbu mamičku s malým dieťatkom, mali by sme niečo vedieť


Svadba je radostná udalosť pre nevestu a celú jej rodinu. Všetci sa tešia a s radosťou plánujú všetko na tento jeden krásny deň. Na svadbu sa tešia aj pozvaný svadobčania pre zábavu, tanec, rozhovory so známymi a aby privítali nevestu do sveta zadaných žien.
No je niekto, kto sa veľmi teší, ale zároveň má obavy, pretože mu niekto tretí bude robiť „garde“. A tým je mamička s malým dieťatkom. Prečo by mala mať obavy? Skúsme sa teraz vcítiť do situácie jednej takej mamičky.

Potom, čo sa s ročným chlapčekom na rukách dozvie, že je pozvaná, sa zaraduje, že konečne vypadne z nekonečného kolobehu povinnosti matky na materskej dovolenke.

Pomyslí si: „Už žiadne upratovanie, prebaľovanie, hranie sa s kockami a varenie. Teraz si to užijem. Vypnem z toho kolobehu, budem konečne vyzerať ako človek a žiadúca žena pre svojho manžela, ktorý na mňa posledné mesiace zazerá ako na domovníka a upratovačku v jednej osobe. Poriadne si zatancujem, zabavím sa a pohovorím s ľuďmi normálnou rečou a nie detskou hatlaninou. Vyobjímam najkrajšiu nevestu, s ktorou mám tak veľa spoločného a ktorú som tak dávno nevidela.“ 

Takto vyzerá predstava, ale realita je často iná
„Po začatí svadobného obradu som vybehla z kostola pre hlasný plač dieťaťa a zostala som s ním vonku až do konca obradu. Chlapček mi síce zaspal, ale po skončení obradu sa zobudil. Práve vtedy chcel mliečko, akoby si povedal: „Teraz, alebo nikdy“.

Takže som nemohla zablahoželať neveste a nebola som ani na spoločnej fotke pred kostolom, hoc pri mne stál manžel a pomáhal mi s prebaľovaním malého.

Potom sme sa presunuli do hotela, kde bola hostina. Môj chlapček bol chvíľu na rukách rodiny a ja som mohla prehodiť pár slov s rodinou a asi dvakrát si zatancovať s manželom. Okolo ôsmej hodiny večer bol synček taký unavený, že som ho odniesla spať do izby a ostala sním. Samého ho predsa nenechám. A bolo po svadobnej zábave.

Sediac v hotelovej izbe ma napadlo, že keby tu niekto mohol ostať a postarať sa o neho, tak to na tanečnom parkete roztočím.“. Rodina ma síce predtým upokojovala, že ich tam bude príliš veľa na to, aby som na dieťa bola sama, ale chápem, že je ťažké odolať svadobnej atmosfére a zábave.

Takto dopadla svadba jednej z mnohých mamičiek. Takto som zažila svadbu svojho brata aj ja a to sme po svadbe mali ešte pred sebou dlhú cestu domov. Dnes, keď prevádzkujem agentúru Babysiting Košice, môžem iným mamám ponúknuť opatrovateľku, ktorá by sa vtedy zišla aj mne.

Renáta Greculová/Babysitting Košice

Čítajte súvisiace články:
Detičky na svadbe

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára